Slovenčina (Slovakia)English (UK)

Čo robíme?

Zabezpečujeme výrobu precízne technologicky spracovaných, s vynikajúcim remeselným prevedením, overených luxusných TOP drevodomov a drevostavieb CONUS z Kanady a Fínska. Dovážame ich, predávame, aj staviame, podľa typu požadovaných konštrukcií. Dodávame ich: na kľúč; do požadovanej fázy výstavby; postavíme len podstatnú časť stavby pre dostavbu svojpomocou; dodáme len materiál alebo prefabrikované diely a investor si postaví dom svojpomocne.

Bývanie v našich domoch je dokonalý pôžitok, ktorý je navyše "ochutený" veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi v porovnaní s inými stavbami. Dodávame krásne drevodomy aj iné drevostavby - podnikateľské, administratívne a podobné objekty so stálou kvalitou so životnosťou stoviek rokov a nádherné užívanie si bývania, či pracovania v týchto ušľachtilých priestoroch. Od trópov až za polárny kruh sú vyhľadávanou špičkovou svetovou kvalitou, nielen v oblasti celoročného bývania.
 
V Kanade sa ročne predá a postaví cca 20 000 drevostavieb, čo je viac ako v celej Európe. Značná časť drevostavieb je určená pre trh s podobnými požiadavkami aké sú na trhu SR a ČR. To znamená, že skôr ako výzor drevostavby, majú investori záujem o dom, ktorý nemá z exteriéru výzor drevostavby a jeho konečná povrchová úprava sú omietky, obklady kameňom,  "falošnými" tehlami a pod. Tieto drevostavby sú lacnejšie. Investori v regióne strednej Európy ešte nie sú, až na alpské či iné viac menej výnimky, čo je ale len otázka času, zvyknutí investovať do drevostavby s plným jej priznaním z exteriéru. Tieto drevostavby sú drahšie.
 
Značná časť populácie má mylnú predstavu, že kvalitné drevostavby sú lacnejšie ako murované a im podobné domy. Vychádza to pravdepodobne z nízkej ceny ponúkaných tzv. "drevostavieb" na lokálnom trhu, ktoré majú často pramálo spoločné s naozajstnými drevostavbami. Materiálovo aj technologicky - o životnosti, tepelnotechnických a zdravotných parametroch ani nehovoriac. Myslíme si, že výrobcovia týchto "drevostavieb" pôsobia proti rozvoju drevostavieb na našom trhu a teda aj proti podstate svojho podnikania. V našich podmienkach sa zamieňa pojem drevostavba a montovaná stavba. Paradoxne vyhľadávajú z uvedených dôvodov drevostavbu, či skôr montovanú stavbu tí, ktorí chcú pri výstavbe čo najmenej investovať. A tak sú potom vždy pri hľadaní kvalitnej drevostavby, u nás, či inde, na nesprávnej adrese. Ak je drevostavba významne lacnejšia ako bežný murovaný dom, je zrejmé, že nie je kvalitná a nízka investícia čoskoro "dobehne" investora. U mnohých sa tak deje už počas výstavby, keď si kúpia "dom" za často aj polovicu ceny domu na kľúč a čoskoro počas výstavby zistia, že celkové náklady na dokončenie domu budú možno až 2-násobné, či dokonca vyššie. Kompletne vyrobená drevostavba, až po poslednú okrasnú lištu, je tak ako pri murovanom dome ( podobne ako keď si nakúpia tehly a omietkoviny ), len asi 35-45 % celkovej ceny domu na kľúč. 
 
Kvalitné drevostavby v Európe sú v priemere drahšie o cca 10 % oproti murovaným stavbám. My ponúkame najkvalitnejšie drevostavby na svete - najkvalitnejšie kanadské a najkvalitnejšie fínske výrobky z najvyhľadávanejšieho, pomaly rastúceho dreva v polárnych oblastiach - červenej polárnej borovice, červeného cédra, severského smreku a jedle. Kanada a Fínsko sú dlhé desaťročia lídrami svetového trhu drevostavieb. Aj podľa typu konštrukcie a výrobcu môžu byť drevostavby drahšie oproti európskemu priemeru o ďalších 30-60%.

Priemerne 10% vyššiu cenu drevostavieb má investor odsanovanú už len tým, že stenám našich drevostavieb stačí polovičná hrúbka oproti murovaným stenám a tak obytná plocha drevostavby pri rovnakej zastavanej ploche ako murovanej stavby, už len 1-podlažného objektu, je o cca 10% väčšia. U viacerých poschodí ide potom o násobky. Ak chce prípadne investor zachovať rovnakú cenu, stačí mu na rovnakú obytnú plochu adekvátne menšia zastavaná plocha.
 
Ak Vás doteraz ani nenapadlo bývať celoročne v takomto dome alebo objekte, neváhajte, preverte si naše informácie, pomôžeme sa Vám zorientovať v tejto oblasti ( ponúkame vyše 1 000 základných typov domov z cca 100 typov konštrukcií stien od viacerých výrobcov, čo znamená minimálne 100 000 variantných možností ) a určite dokážeme spoločnými silami zrealizovať Vašu predstavu. Budete milo prekvapení. Štandardne hravo prekračujeme u nás v súčasnosti vyhľadávané parametre nízkoenergetických domov. 
 
V prípade, ak sa stretnete s kritikou drevostavieb, nedajte sa odradiť, sú tak ako čokoľvek iné - neuveriteľne rozdielne a mnohokrát okrem dreva, aj to rôzneho, nemajú takmer nič iné spoločné - v našich drevodomoch či drevostavbách určite nebýva ani jeden kritik drevostavieb, ak by mal možnosť takéto bývanie vyskúšať, už by ním iste nebol.