Drevodomy CONUS - Nelson  sú objekty pre zákazníkov vyznávajúcich bývanie v moderných typoch domov určených na trvalé celoročné bývanie, ktoré sa výzorovo vôbec neodlišujú od murovaných domov alebo vyzerajú ako drevostavby - podľa požiadavky investora.
Sú vyrobené najčastejšie z červeného cédra.
Ich kvalita je neporovnateľne vyššia oproti drevostavbám vyrábaným u nás. 


Tieto, a všetky nami ponúkané ďalšie, kanadské drevostavby  naozaj vyrobené v Kanade a nie je to len zavádzajúci názov "kanadské drevostavby", ktoré používajú niektoré spoločnosti pre svoje výrobky, mysliac tým len akýsi "kanadský štýl", ktorý môže investora popliesť. Keďže je to pre investora nesmierne dôležité, doporučujeme každému investorovi, aby v prípade prezentácie akýchkoľvek kanadských drevostavieb, si tieto skutočnosti uvedomil a poriadne preveril.
Naše drevostavby spĺňajú, tak ako všetky naše stavby, najprísnejšie kritériá na drevostavby ale aj na akékoľvek iné stavby na celom svete v najsilnejších ekonomikách sveta.  

V základnej ponuke sú:

A) 1-podlažné rodinné a rekreačné domy a stavby CONUS - Nelson:


B) 2-podlažné rodinné a rekreačné domy a stavby CONUS - Nelson:


Kliknutím na obrázok sa dostanete na stránku, kde sa nachádzajú uvedené typy a veľkosti domov a tam sa Vám potom otvorí väčší pohľad na dom, pôdorys podlaží a popis domu.

Najväčší a najstarší kanadský výrobca drevostavieb NELSON Homes Ltd., založený už v roku 1949, vyrába pre našu nezávislú spoločnosť CONUS Group drevodomy a drevostavby CONUS, ktoré v oblasti svojho pôsobenia ako jeho oficiálny distribútor a koordinátor predaja pre SR a ČR dodávame a staviame alebo len predávame. Nelson Homes vyrobil za vyše 60 rokov už vyše 60 000 drevostavieb. Objekty sú vyrábané
na základe objednávok investorov z ponúkaných projektov z katalógov, ktoré je možné akokoľvek upraviť podľa požiadavky investora, vlastných projektov klientov, na základe našich vlastných projektov alebo v spolupráci s dizajnovým tímom pred výrobou. Nižšie uvedené drevostavby sú
z našich katalógov, ktoré sú teda len ukážkou technologických možností aký dizajn môže drevostavba v konečnej fáze mať. Ten je v podstate neobmedzený ako pri murovaných, či akýchkoľvek iných stavbách. 

Ponuka základných typov sa neustále rozširuje.

Taktiež konštrukcie vonkajších stien sú rôzne a pre danú drevostavbu sa vyberajú podľa zadania. 

Rozsah dodávky drevostavby je na predstavách investora. Dodávame domy postavené na kľúč, ktoré sú hotové po dokončení ihneď
k nasťahovaniu. V Kanade sa domy aj kompletne zmontované môžu doviezť až na miesto výstavby na kamióne, čo sa  v našich podmienkach
z dôvodu dopravy nevyužíva. Domy dodávame aj do dohodnutej fázy výstavby s investorom a investor môže pokračovať vo výstavbe svojpomocne alebo mu dom dodáme vo vyrobenom nezmontovanom stave a môže si ho celý stavať svojpomocne.

Týka sa to aj rozsahu materiálovej dodávky drevostavby. Tá býva zvyčajne v 2 základných variantoch: 
- Kompletný balíček CONUS - Nelson, čo je dodávka celého domu (aj so strešnou krytinou z kanadského šindľa) a jeho rozsah nájdete tu
- Základný balíček CONUS - Nelson, čo nie je kompletná dodávka celého domu (chýbajú okná, dvere a pod.) a jeho rozsah nájdete tu

Všetky nami dodávané drevostavby sú hlboko nízkoenergetické. Využívajú sa v najstudenších aj najteplejších oblastiach sveta. Prírodou domácej Kanady sú od roku 1949 dokonale odskúšané.

Nemennou nie je žiadny vonkajší, či vnútorný rozmer stien, výšky, či dispozičné riešenie miestností, okien, dverí, či čohokoľvek iného - všetko zmeníme podľa predstáv zákazníka, pretože každý dom je jedinečný výrobok na objednávku pre jediného zákazníka. 

Na každý dom sa kreslí a vyrába úplne nová výrobná a projektová dokumentácia podľa odsúhlasených hlavných škíc zákazníkom. Preto nepotrebujeme mať dopredu od zákazníka spracovanú vôbec žiadnu projektovú dokumentáciu a ak ju zákazník spracovanú má, môže ju prípadne využiť na vybavenie stavebného povolenia ( ak ho ešte nemá ) ale pre našu potrebu výroby drevostavby a potom výstavby spĺňa len účely škíc, rovnako ako škica nakreslená na papieri aj za pár minút. Najmä preto nedoporučujeme dopredu spracovávať projektovú dokumentáciu alebo kupovať hotové korešpondenčné projekty. U nás je súčasťou dodávky domu a je súčasťou ceny domu. Ak ju už ale zákazník má, dokážeme ju využiť v max. miere v zmysle uvedeného. 

Súčasťou našich dodávok domov či iných drevostavieb je kompletná nielen projektová dokumentácia pre podanie na stavebné povolenie ale kompletná realizačná projektová dokumentácia, vrátane potrebných geodetických prác pre výstavbu a kataster nehnuteľností a fotodokumentácie zabudovaných technológií.

Môžete si prezrieť a vybrať vhodný model aj vo virtuálnych katalógoch CONUS - Nelson na stiahnutie: "Tradičné stavby"  a  "Prinášame sny", ktoré obsahujú aj vyššie uvedené modely.
 

© 1990 CONUS

Na obsah našej webovej stránky sa vzťahuje autorský zákon. CONUS vykonal všetky primerané opatrenia k zabráneniu prenosu vírusov touto webovou stránkou, a preto odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadné straty a škody vzniknuté z poškodenia počítačových programov alebo elektronických dát prijemcu následkom prípadného stiahnutia si údajov z tejto webovej stránky. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za informácie publikované na webstránkach našich partnerov.